Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zacięta płyta CD

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zacięta płyta CD

    Hmm ze przyjechac mial slyszaalem ;D
    Niestety ja nie moglem dzisiaj ale moze na nastepnego przyjade hmm ale watpie bez autka bede ;D bo bedzie stalo u jednego slusznego mechanika ;D

  • #2
    Zacięta płyta CD

    Witam,

    Jestem "szcześliwym" posiadaczem radia fabrycznego stream i mam problem mianowicie zacieła mi się płyta CD siedzi w środku cholera i nie może wyjść po naciśnięciu przycisku od wysuwania płyty słuchać jak chyba jakiś silniczek próbuje ja wyjąć niestety nie daje rady

    Czy ktoryś z klubowiczów miał może podobna przygodę i wie jak tą płytę wyjąć bede wdzięczny za każda pomoc ?

    Radio już wydobyłem z auta, rozkręciłem pokrywę niestety trochę sie boję rozkręcać dalej bo mogę go później nie skręcić.

    Pozdrawiam
    Sesik
    Best ET = 13.666
    Skrome 2.0 tdi ~280KM/500Nm
    PerfectService by DGW

    http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=1233872
    http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/1oson/

    Komentarz


    • #3
      miałem ten sam problem - nie mogłem wyjąc płyty CD,
      a po naciśnięciu przycisku pojawiał się jakiś komunikat (już nie pamiętam dokładnie jaki).
      Nie miałem wtedy czasu żeby się z tym bawić i miałem zamiar załatwić to przy zbliżającym się przeglądzie, ale po kilku dniach radio samo się naprawiło
      Może pomogła jazda po dziurawych wrocławskich drogach :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #4
        pojawia mi sie wszystko mowiacy komunikat "CD ERROR" a jazda po warszawskich dziurawych drogach nie bardzo mu chce pomoc nawet reczna perswazja nic nie pomogla :diabelski_usmiech
        Best ET = 13.666
        Skrome 2.0 tdi ~280KM/500Nm
        PerfectService by DGW

        http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=1233872
        http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/1oson/

        Komentarz


        • #5
          Jeśli rozkręciłeś pokrywę to odkręć jeszcze panel przedni ( chyba 4 śrubki + zatrzaski ), zdejmij go i cały napęd będziesz miał prawie na wierzchu. Nie pamiętam, czy w tym mechanizmie jest jakaś wajcha od awaryjnego wysuwania płyty, ale jeśli nie to poszukaj silniczka odpowiedzialnego za opuszczanie mechanizmu/wysuwanie tacki i spróbuj pokręcić ręcznie zębatką, może uda się uwolnić płytę.
          Jakbyś nie dał rady to możesz podjechać jutro do mnie do roboty, to może coś wymyślimy. Daj tylko wcześniej info na PW.

          BTW. Ciekawe czy winna jest płyta, bo jeśli radio to następny CD może skończyć tak samo...
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            bede jeszcze jutro probowac rozkrecic wiecej

            zadnej wajchy czy czegos w tym stylu nie znalazlem a do zebatek zadnych dostepu nie mam a przynajmniej nie widze mam nadzieje ze jak wiecej poodkrecam to uda mi sie ta plyte wyjac

            kiedys juz mi sie to zdazylo z inna plyta ale po paru minutach odpoczynku wyplulo plyte

            jak bym se nie poradzil to dam znac na PW
            Best ET = 13.666
            Skrome 2.0 tdi ~280KM/500Nm
            PerfectService by DGW

            http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=1233872
            http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/1oson/

            Komentarz


            • #7
              Miałem to samo już kilka razy . To chyba powszechny problem. Nawet czytałem już o tym na forum:
              Forum - Octavia Club Polska
              Forum - Octavia Club Polska

              Gdy zacięła się płytka słuchałem już tylko radia, a następnego dnia rano jak gdyby nigdy nic płytka wyskoczyła.

              Pozdrawiam.

              Komentarz


              • #8
                Mnie też to spotkało. Na szczęście miesiąc przed upływem gwarancji. Sprawa jest chyba poważna bo wymienili mi całe radio. Objawy były takie ja koledzy opisywali. Najpierw się zacinało, ale po jakimś czasie wyłaziło. Aż wreszcie nie wylazło na amen :evil:
                TDI Celebrate
                Oszczędzam komfortowo!

                Komentarz


                • #9
                  markaz, bo napędu się nie wymienia tylko z zasady wymienia się całe radio bez gadania.
                  sesikTen napęd jest dość stary i nie ma rolek tylko koła obrotowe które powodują wysuwanie się płyty. Nie ma też czegoś takiego jak wajcha do awaryjnego wysuwania płyty. Najgorzej co można zrobić w tym napędzie to wsadzić 2 CD do środka. To jedyny napęd na rynku, który nie potrafi wysunąć 2 CD jednocześnie. Poruszaj płytą, żeby dobrze zaskoczyła w środku i powinno się udać (najlepiej by było wcisnąć eject i poruszać jednocześnie czymś płytą-np drugą płytą, albo picentą, żeby dobrze wskoczyła na pozycję). Jeśli nie, to być może są uszkodzone plastikowe koła zębate, które powodują przeniesie, nie napędu na te koła od wysuwania płyty. W ostateczności ja mogę Ci to naprawić jak mi wyślesz napęd.
                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                  Komentarz


                  • #10
                    udalo sie naprawic, po wyjeciu bezpiecznika z tylu radia i po ponownym podpieciu do pradu naped zaskoczyl i przy malej pomocy recznej udalo mi sie wypchnac plyte.

                    dosc dziwne plyta jest nieco grubsza niz normalne cd bo jest dwustronna i wiele razy ja juz wyjmowalem wiec takie dzialanie radia jest strasznie dziwne moze czas sie rozejrzec za nie fabrycznym a moze uda sie tanio kupic rns 510

                    dzieki wszystkim za pomoc
                    Best ET = 13.666
                    Skrome 2.0 tdi ~280KM/500Nm
                    PerfectService by DGW

                    http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=1233872
                    http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/1oson/

                    Komentarz


                    • #11
                      sesik, ja bym starał się unikać dwustronnych płyt. Ten napęd jak już pisałem ma poważne problemy w wysuwaniem grubych płyt, a 2 płyt na raz (wsadzonych np przez przypadek) nie jest wogóle w stanie wyciągnąć. Jest to związane z tym, że te kółka po bokach muszą się wtedy rozsunąć jeszcze bardziej na boki, a bardziej się już nie da bo jest obudowa napędu CD.
                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                      Komentarz


                      • #12
                        Miałem ten sam problem. Przy próbie wyjęcia płyty, pojawiał się napis "CD ERROR".
                        Próbowałem różnych cudów min. wyjąłem bezpiecznik i nic. Nie było siły by płyta wyszła.
                        Problem zniknął gdy zostawiałem autko na weekend w garażu. Przy pierwszej próbie wyjęcia płyta jak gdyby nigdy nic wyskoczyła. Od tego czasu z żadnym CD nie było problemu, nawet tym który przedtem był taki upierdliwy.

                        Komentarz


                        • #13
                          ROZWIĄZANIE 8)

                          Chciałem założyć nowy wątek, ale widzę, że problem podobny do mojego już został opisany [fakt, że półtora roku temu, ale przecież to się nie przedawnia :-)], ale za to jak go rozwiązałem!! 8)

                          Otóż dziś po raz pierwszy miałem sytuację, że na ekranie radia mam widok, jakby radio grało, ale cisza - mogę zmieniać głośność i stacje, ale to tyle - cisza. W napędzie jest płytka, która po próbie uruchomienia [naciśnięcie przycisku CD] pokazywała komunikat "NO CD" - w sumie to po przekręceniu kluczyka, albo wyłączeniu i ponownym włączeniu radia faktycznie po kilku sekundach pokazywał się komunikat "CD ERROR", ale nie dało się NIC zrobić. Nie reagował na przycisk wyciągania płyty itd. Oczywiście wyciąganie kluczyka ze stacyjki też nic nie dało. Radio po włączeniu nie wydawało standardowych dźwięków dochodzących z napędu, jakby zasilanie padło.

                          Przejeździłem tak z godzinę no i tak czekając na kobietę ('szybkie' zakupy) zacząłem sobie kombinować, bo jak się nudzę, to mam takie tendencję, żeby tu przycisnąć, tam klepnąć itd. No i nauczony doświadczeniem, że STREAM ma kilka funkcji serwisowych dostępnych po naciśnięciu i przytrzymaniu niektórych przycisków (dotyczy to też komórek, odtwarzaczy itp.) przytrzymałem przycisk włącznika i trzymałem go ot tak po prostu. Miałem włączone światła, więc działało podświetlenie więc lepiej zobaczyłem co się stało. Po około 10 sekundach podświetlenie radia zgasło na około sekundę, po czym pokazał się napis "SAFE" [co z doświadczenia interpretuje jako ustawienie fabrycznych/bezpiecznych ustawień] i ..... się naprawiło :-) Radio zaczęło grać, CD działa :-) Szczerze mówiąc to dopiero po drugim takim resecie, ale jednak zadziałało. Ustawienia "equalizera" pozostały takie jak były, reszty ustawień nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że niczego ten reset nie zmienił.

                          Tak więc uważam, że można tę metodę zastosować na większość problemów ze stream'em :-)
                          Pozdrawiam,
                          Michał

                          Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                          Komentarz


                          • #14
                            jest szybsze rozwiązanie tego problemu. Odpiąć na chwile jedna kleme od akumulatora

                            Pomaga

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Mr0czny
                              jest szybsze rozwiązanie tego problemu. Odpiąć na chwile jedna kleme od akumulatora

                              Pomaga
                              Szybsze? Tzn zajmuje mniej czasu niż 10 sekundowe przytrzymanie przycisku w radiu :diabelski_usmiech ?
                              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                              Komentarz


                              • #16
                                Wczoraj takze walczylem z CD w odtwarzaczu Swing. Dziecku udalo sie wsadzic plyte CD pomimo tego, ze w srodku byla juz inna. Po wyciagnieciu radia i otwarciu obudowy (potrzebny jest TORX T-9 :idea: ) udalo sie wypchnac obie plyty. Jedna po drugiej. Wszystko poskladane z powrotem. Radio dziala 8)
                                Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                Komentarz


                                • #17
                                  zawsze myślałem, że "safe" oznacza odpalenie zabezpieczenia kodowego w radyjach, np. po utracie prądu, i potem bez posiadania kodu już nie odpalisz....lub bez wiedzy i kompa, żeby ten kod wydobyć z radia. chyba, że źle to interpretowałem :P

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X